Shopping Cart

ZASADY PALENIA ŚWIEC SOJOWYCH

1. Pierwsze palenie świecy sojowej

Pierwsze rozpalenie powinno trwać minimum 2 a maksymalnie 4 godziny. Pozwól woskowi stopić się aż do zewnętrznych krawędzi pojemnika i uwolnić pełnię zapachu. Całkowite roztopienie górnej warstwy gwarantuje równomierne spalanie się świecy.

2. Maksymalny czas palenia

Aby świeca zachowała świeżość na dłużej, nie pal jej dłużej niż 4 godziny. Przekroczenie tego czasu spowoduje zatopienie się knota, a także zbyt szybkie ulotnienie się zapachu.

3. Przechowywanie świecy

Świecę należy trzymać z dala od promieni światła słonecznego oraz przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu - pozwoli to uniknąć rozpuszczenia się świecy i ulotnienia zapachu.

4. Knot świecy

Przed każdym zapaleniem świecy, przytnij knot do 3 - 5 mm jego długości. Jeżeli na knocie zrobi się tzw. "grzybek", należy zgasić świecę, przyciąć knot oraz rozpalić ponownie.

5. Reguła 1 cm

Zgaś świecę, gdy na dnie słoika pozostanie 1 cm wosku. Zapobiegnie to możliwemu uszkodzeniu termicznemu blatu lub powierzchni dna pojemnika.

6. Bezpieczeństwo

Nie pozostawiaj świecy bez opieki w pobliżu dzieci oraz zwierząt. Unikaj pozostawiania świecy na przeciągu i w pobliżu łatwopalnych materiałów. Zawsze ustawiaj świecę na temperaturoodpornej, wyrównanej i stabilnej powierzchni.

Świeca uwalnia pełnię zapachu po ok. 14 dniach od daty produkcji.

PROMOCJE, NOWOŚCI, CIEKAWOSTKI

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ 10% RABATU NA PIERWSZE ZAKUPY!