Shopping Cart

Gdzie umieścić świece zapachowe w domu?

Świece zapachowe dają poczucie ciepła oraz sprawiają, że dom staje się bardziej przytulnym miejscem. Obecnie bardzo modne stają się świece sojowe, które przekonują użytkowników przede wszystkim pięknym zapachem oraz prozdrowotnymi właściwościami. Nasze świece sojowe można kupić w sklepie online. Dostępne są w różnych wersjach zapachowych.

Gdzie umieścić świece zapachowe, by było to bezpieczne?

Należy pamiętać, że świece zapachowe powinny być kładzione z dala od łatwopalnych przedmiotów, takich jak: zasłony, meble czy ubrania. Nie można ich również kłaść na szklanych półkach, ponieważ te mogą pęknąć pod wpływem wysokiej temperatury. Trzeba stawiać świece tam, gdzie nie ma przeciągu, by płomień świecy był ustabilizowany. To zapobiegnie ewentualnemu pożarowi. Ze świeczkami zapachowymi, a także innymi świecami trzeba postępować tak jak z otwartym ogniem – by zachować pełne bezpieczeństwo należy wszystkie świece trzymać z dala od łatwopalnych przedmiotów, a także od dzieci i zwierząt domowych. Wtedy możemy w bezpieczny sposób napawać się ich pięknym aromatem.

Najlepsze miejsca na ustawienie świec sojowych.

  1. Środek stołu

Świecznik ustawiony na stole wygląda bardzo elegancko i przyciąga uwagę. Dodatkowo stół ma płaską powierzchnię, dzięki czemu świece będą stały stabilnie i nie przewrócą się. Podczas uroczystej kolacji warto wybrać płaski świecznik i na nim ustawić świecę sojową. Sprawi, że stół będzie wyglądał bardziej wytwornie. Stworzy też miłą atmosferę.

2. Łazienka

W łazience lub pokoju kąpielowym można znaleźć wiele miejsc, które będą idealne do dekoracji za pomocą świec. Odpowiednio ustawione świece sprawią, że to pomieszczenie zamieni się nie do poznania. Świece ustawione na brzegu wanny lub postawione w lampionach na podłodze stworzą niepowtarzalny klimat rodem z filmów romantycznych. Kąpiel w blasku świec jest nie tylko romantyczna, ale ma również działanie terapeutyczne – aromat świec daje ukojenie zmysłom, podobnie jak widok lekko poruszającego się płomienia. Tak ustawione świece sprawią, że szybko nie zakończymy kąpieli.

3. Komoda lub parapet w sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym wypoczywamy lub przygotowujemy się do snu. Również powinna mieć swój niepowtarzalny klimat. Stworzą go na pewno aromatyczne świece sojowe, ustawione na oknie lub komodzie w sypialni. Mogą być pięknym i romantycznym dopełnieniem wspólnych chwil z ukochanym lub ukochaną. Warto pamiętać, że piękno ludzkiego ciała jest znacznie lepiej uwypuklone, jeśli oświetla je tylko światło świec. Stawiając świece na oknie warto pamiętać, by nie uchylać go w tym czasie, a także usunąć firanki i zasłony ze względów bezpieczeństwa.

4. Przedpokój

Jeśli mamy taką możliwość, warto postawić świecę sojową w przedpokoju, np. na komodzie lub szafce na buty. Dzięki temu już od samego wejścia do domu nasi goście i inni domownicy poczują przyjemny zapach. Nie tylko poczujemy się jak w domu, ale również poprawimy nastrój osobom wchodzącym w nasze progi. Taki zabieg stosują często również salony kosmetyczne i gabinety masażu. Od samego wejścia czujemy ogromne ukojenie, a także mamy poczucie spokoju.

Aromaterapia świecami sojowymi

Aromaterapia za pomocą świec sojowych ma wiele dobroczynnych właściwości na nasz organizm. Przede wszystkim pozwala się zrelaksować, zmniejsza uczucie stresu i napięcia, a także pomaga w szybkim zasypianiu. Można z jej pomocą wspomóc inne terapie, a odpowiednie rozmieszczenie świec w domu na pewno pomoże odczuć ich dobroczynne działanie na umysł.

PROMOCJE, NOWOŚCI, CIEKAWOSTKI

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ 10% RABATU NA PIERWSZE ZAKUPY!