Shopping Cart
blog3

Dlaczego warto wybrać świece sojowe?

Obecnie świece sojowe stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób wykonuje je samodzielnie w domu, ale są również dostępne w sklepach online oraz ze zdrową żywnością. Mają dużo zalet i można je dostać w różnych rozmiarach, jako świece w szkle, woski zapachowe, woski sojowe, naturalne świece w wersji tealight oraz świeczki sojowe w słoikach. Wszystkie te akcesoria sprawią, że zapach w domu lub biurze będzie wspaniały i jedyny w swoim rodzaju.

Świece sojowe – zalety

Świeczka sojowa ma bardzo wiele zalet, a jej główną cechą jest pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. W dużych marketach oraz sklepach z ozdobami najczęściej można dostać świece parafinowe, które są nieco tańsze, jednak nie posiadają one tak mocnego zapachu. Niewiele osób wie również, że świece parafinowe podczas spalania wydzielają niezdrowe i wręcz rakotwórcze składniki, takie jak: toluen, formaldehyd i benzyn. Dają one takie same działanie, jak w przypadku biernego palenia. Można odczuć to po dłuższym czasie przebywania w ich pobliżu. Po wdychaniu zapachowych świec wykonanych z parafiny odczuwamy ból głowy, duszność, a nawet mdłości. Co więcej sam knot do tanich świec parafinowych jest wykonany po części z ołowiu, który także jest rakotwórczy! Świece sojowe będą więc znacznie lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla alergików.

Ich głównymi zaletami są:

  • długi czas spalania,
  • pełniejszy aromat,
  • pozytywne działanie aromaterapeutyczne na organizm,
  • brak rakotwórczych komponentów.

Co więcej świece i woski sojowe wydzielają aż 90% mniej dwutlenku węgla podczas spalania, w porównaniu do tradycyjnych świec parafinowych. Świeczka sojowa będzie więc odpowiednia dla osób chorujących na astmę i dzieci. Można je stosować także przy zwierzętach. Dla osób dbających o środowisko ważną informacją będzie również to, że świece sojowe są w pełni biodegradowalne, a co za tym idzie bezpieczne dla natury.

Z czego wykonane są świece sojowe?

Jak sama nazwa wskazuje naturalne świece sojowe są wykonane z soi, a dokładniej z jej ziaren. Na ich podstawie robi się wosk, do którego dodawane są również naturalne aromaty, np. cytrusowe lub waniliowe.

Aromat świec sojowych jest niezaburzony przez parafinę, ponieważ soja jest bezzapachowa, dlatego dodane do świec naturalnych olejki można odczuć w pełni. Aromatyczne świece sojowe i naturalne świece z soi dają piękny zapach, odczuwalny na dłużej.

Świece sojowe podczas spalania nie tunelują się tak jak świecie parafinowe – te podczas spalania pozostawiają wosk na zewnątrz świecy. W przypadku świec sojowych wosk jest topiony na całej ich powierzchni, dzięki czemu można wykorzystać świece sojowe do końca, co jest niezwykle dużą oszczędnością.

Bardzo ważną zaletą świec sojowych jest fakt, że są niebrudzące. Nawet podczas zrobienia przypadkowego zabrudzenia świecę sojową można szybko przetrzeć za pomocą ciepłej wody, wymieszanej z mydłem lub płynem do naczyń. Parafina z kolei zostawia na ubraniu lub obrusie tłusty ślad, który jest bardzo trudny do sprania.

Co ważne świece sojowe palą się aż o 50% dłużej niż świece parafinowe. Jeśli uwielbiasz świece, to koniecznie sprawdź świece sojowe, w tym woski sojowe, które można znaleźć w naszym sklepie internetowym, razem z akcesoriami do świec sojowych.

PROMOCJE, NOWOŚCI, CIEKAWOSTKI

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ 10% RABATU NA PIERWSZE ZAKUPY!