Obecnie wiele osób chce żyć w sposób bardziej ekologiczny, stosując naturalne metody leczenia. Oprócz ziołolecznictwa znana jest od wieków aromaterapia. Dzięki naszym świecom sojowym można wprowadzić ją do codziennego życia i sprawić, że inne formy leczenia naszych dolegliwości staną się bardziej skuteczne.
Czemu służy aromaterapia?
W ekologicznych i naturalnych sposobach redukcji stresu wykorzystywana jest również aromaterapia. Można zauważyć, że wiele gabinetów masażu posiada w wyposażeniu również kadzidełka lub świece zapachowe. Mają one na celu stworzyć atmosferę relaksu, ale równocześnie są częścią terapii. Określone zapachy działają na nasz układ nerwowy pobudzająco lub kojąco. Lawenda np. stosowana jest przy napięciu nerwowym, a także może wspomagać zdrowy sen. Będzie ona odpowiednia przy masażu relaksacyjnym. Z kolei w miejscu pracy bardzo dobrym rozwiązaniem są świece z owocowymi, w tym cytrusowymi nutami zapachowymi. Te z kolei pobudzają nas do działania i sprawiają, że łatwiej jest się nam skoncentrować na pracy. Określone zapachy mogą wpływać na nas relaksująco lub pobudzać zmysły. Aromaterapia jest od lat stosowana w wielu dolegliwościach, takich jak nerwica, depresja, stany lękowe, a także daje ogromną ulgę przy migrenach lub wzmożonym napięciu mięśni. Delikatny zapach daje ukojenie, a także rozluźnia. Dzieje się tak, ponieważ nasze receptory węchowe przekazują informację do mózgu, gdzie wytwarzane są hormony szczęścia. Wpływ aromatów na organizm potwierdzają specjaliści, w tym również neurolodzy. Określone zapachy mogą pobudzić albo uspokoić układ nerwowy. Olejki eteryczne wpływają na nasz układ limbiczny, co z kolei wywołuje w nas określone uczucia. Co ciekawe zapach może również wywołać określone wspomnienie, dlatego np. w okresie świątecznym bardzo lubimy aromaty związane z tym magicznym czasem, tak jak np. cynamon. Te kojarzą się z miłymi wspomnieniami – wspólnym pieczeniem ciasta.
Olejki eteryczne wykorzystywane są np. do inhalacji i mają działanie przeciwwirusowe. Olejek z eukaliptusa nawilża śluzówkę nosa oraz ułatwia oddychanie, dlatego polecany jest astmatykom i osobom cierpiącym na alergie. Świece sojowe z dodatkiem zapachowym również mają swoje dobroczynne działanie na organizm i warto je wykorzystywać jako dodatek do innych terapii.
Zalety świec sojowych
Świece sojowe zyskują coraz większą popularność i nic w tym dziwnego – są o wiele zdrowsze od parafinowych odpowiedników, nie wywołują migreny, ani mdłości. Co ważne nie mają w sobie sztucznych dodatków i przede wszystkim zawierają wyłącznie naturalne składniki zapachowe. Będą odpowiednie dla kobiet w ciąży, osób starszych oraz dzieci. Są stworzone na bazie ekologicznych produktów pochodzenia naturalnego, dzięki czemu ich zapach jest intensywny, ale nie duszący. Co więcej, nie wydzielają rakotwórczych substancji zapachowych. Mają przyjemny zapach, dzięki wykorzystaniu naturalnych składników. Dzięki temu nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru, ale również będą wspaniałym dopełnieniem dla dekoracji np. na stół lub do łazienki. Co ważne świece sojowe mają sprawdzony skład – mogą być wykorzystywane także w sypialni albo miejscach, gdzie wypoczywamy. Dzięki delikatnemu aromatowi świece nadają atmosfery i koją zmysły.
Świece sojowe są również bardziej wydajne od świec parafinowych i nie mają duszącego zapachu. Można je stosować nawet na wieczór, tuż przed snem. Pomogą one ukoić zmysły i są bardzo polecane przy bezsenności.
Z racji na współpracę z firmą Plantastick, do każdego zamówienia złożonego do końca listopada 2021 roku, otrzymają Państwo gratis – podpórkę do roślin z biodegradowalnego tworzywa PLA.